Innledning
I overgangen fra 20. til 21. århundre var det mange store hendelser som har resultert i måten vi kommuniserer med hverandre i dag.

Starten på selskaper som MSN, Facebook, Twitter, Youtube, hadde alle en finger med i dot-com boblen.

Det var en boble i aksjemarkedet hvor teknologi aksjer vokst gjennom skyene, og ingen trodde det var noe grenser for hvor høyt de kunne stige.

Dette var fremtiden tenkte de. Selvfølgelig tok de feil, alt godt kommer til en slutt en eller annen gang, men samtidig, så hadde de også veldig riktig.

Den nye teknologien skulle revolusjonere måten alle kommuniserer på. I teksten “Den dagen vi fann kvarandre” skildrer forfatter, Leah Skeistrand Garen hvilket forhold hun har til telefonen og hvordan den tar over hverdagen hennes.

Utdrag
I teksten appellerer forfatter Skeistrand Garen i hovedsak til patos for å overbevise leseren med budskapet.

Et virkemiddel som forfatteren bruker i stor grad for å vekke følelser er besjeling. Som skrevet tidligere, så er det ikke før andre siden, at man kan si sikkert at det ikke er snakk om en bestemt person, altså er hele teksten en stor skjult argumentasjon.

Allerede i overskriften er det antydninger til at det er snakk om en bestemt person, “dagen vi fann kvarandre”.

Også i første setning i første avsnitt får telefonen en tydelig besjeling når forfatteren skriver, “Gjennom nærast lydlause tastetrykk merka eg korleis du såg på meg”.

I andre avsnitt i tredje setning er tydelig at forfatteren vil spille på følelser. Her sammenligner hun vennene hennes med telefonen, “I motsetjing til vennane min er du alltid der for meg”.

Ved å fortelle om hvor godt forhold hun har til telefonen, altså en ting man ikke skal ha et slikt forhold til, forstår man alvorligheten i problemet.

For å få fram alvorligheten og omfanget av problemet, spiller forfatteren også på logos.

Det at det skal være åpenbart at man ikke skal ha et slikt forhold til en telefon. I siste avsnitt i andre setning er det et vendepunkt, situasjonen blir snudd rundt. “Du fungerer på mange måtar slik du blir kalla på engelsk: cell phone”.