Innledning
Gjennom vinduet skinte lyset og lyste opp et mørkt rom med en stor stråle. Det var en uvanlig varm dag, så varm at man ikke kunne holde ut i skyggen.
Kim lå og sov på en seng som var varm som en bakerovn. Han reiste seg sakte og forsiktig før han gikk ned til kjøkkenet.
Han kunne ikke huske mye fra dagen før, hodet hans var helt tomt. Mens han stod der, tok han seg et glass vann. De kalde dråpene traff ansiktet hans som var fullt av sinne og begjær, men også fullt av blod.
Utdrag
Kim gjorde seg klar for skolen, men visste allerede hva som ventet ham på bussen. Mobberne hadde funnet glede i å plage ham hver dag med sin snåle og ekle Oslo-dialekt: "Hei, Kim, kommer du på skolen i dag likevel?"
Kim ignorerte dem og satte seg i setet på den gamle og forfalne bussen fra 1980-tallet, som luktet avskum og forråtnelse.
Han tenkte tilbake på tiden da alt var annerledes, og det han bare kunne drømme om nå. Stormen blåste opp utenfor, men Kim satt der stille.
Var han stum? Nei, han hadde det bare like ille som alle andre dager. Han hadde innsett at alle kan ha det vanskelig fra tid til annen.
De hadde endelig nådd målet sitt, helvetes porter. Kim stod først i køen og ventet på at dørene skulle åpne seg.
Idet han gikk ut, stod hans erkefiende Tobias og ventet på ham. Tobias spannet beinet, og Kims myke ansikt traff grusen.
Han reiste seg opp raskt igjen og prøvde å skjule hendelsen for alle som muligens kunne ha sett det. Dessverre var Tobias og hans tilhengere vitne til det hele, som en flokk løver som jaktet på Kim som byttedyr.
Læreren sto med en overlegen holdning og smilte til elevene. "Er dere klare for enda en ny dag?" sa han med en kjepphøy tone.
Tobias hadde fått nok av lærerens arroganse og tok tak i et eple og kastet det mot ham. Læreren hadde ryggen vendt mot elevene og ble overrasket da han snudde seg og oppdaget hva som hadde skjedd. Klassen stirret på Kim, uvitende om hva som ville skje videre.
Legg igjen en kommentar