Innholdsfortegnelse
Hensikt
Hypotese
Utstyr
Metode
Resultat
Feilkilder/Drøfting
Diskusjon
Konklusjon

Utdrag
I mange forsøk finnes det ikke alltid feilkilder. Det er ikke tilfelle i dette forsøket, her er det nemlig noen få vi burde sette søkelys på.

Et av de største er nok dette med trykk på pipetten. Trykket personen som holder pipetten sender ut vil som oftest variere stadig vekk på grunn av mangel på trening med pipette.

Vi kan for eksempel dra inn forsøk 3 hvor vi ser en stor nedgang, dette kan være fordi vi stresset oss litt gjennom gjennomføringen.

En annen feilkilde i dette forsøket er nøyaktighet på treffpunkt. Hvis du for eksempel treffer litt utenfor mynten samtidig som du treffer innholdet på mynten vil det mest sannsynlig renne ut.

Mye av grunnen for at såpass mange dråper kan holde seg på mynten samtidig er på grunn av en kuppel som dannes. På en mynt er det en veldig liten kant rundt selve mynten som hjelper vannet med å ikke stikke av.