Utdrag
Jeg klarer ikke å forstå hvorfor mange misliker TV-serier så sterkt. Det virker som om mange mener at de er kjedelige og ikke særlig informative.

Noen sier også at ungdommen bruker for mye tid på TV, at de bare bytter kanal hele tiden og ikke klarer å følge med på noen av seriene. Det virker som om de bare sitter der og holder i fjernkontrollen.

Det er absurd å høre på alle som klager over TV-serier. De sier at seriene er kjedelige og mangler informasjon.

Men serier som "Helene og gutta", "Sunset Beach", "Hverdagsliv", "Kvegets Konge", "Falcon Crest", "Dallas", "Syv søstre", "Home and Away", "Glamour" og spesielt "Dynastiet" er utmerkede eksempler på serier som er både lærerike og opplysende, og som er lette å forstå selv for ungdom.