Innledning
Jeg rettet blikket mot skapet og betraktet den med beundring. Der hang den, den mest fantastiske kjolen noensinne! Den er så vakker at jeg føler behov for å prøve den på igjen før ballet.
Det er tross alt fem uker siden sist gang jeg hadde den på meg, og det er altfor lenge for meg å vente! Det store ballet er kun to dager unna, og jeg må sørge for at kjolen sitter helt perfekt slik den gjorde første gang jeg prøvde den.
Jeg tar den på meg for å se hvordan den ser ut, og kanskje jeg trenger noen nye øredobber eller et halskjede til å matche den. Men først må jeg vaske ansiktet mitt.
Jeg gikk inn på badet for å gjøre det, men så la jeg merke til noe som ikke hørte hjemme på kroppen min i det hele tatt: en gigantisk talgkjertel midt på nesen! Jeg har aldri hatt en så stor kvise før, og nå kommer den akkurat to dager før ballet!
Jeg kan ikke gå på ballet med en så stor kvise, så jeg må dra til byen og kjøpe dekkrem! Bare jeg har nok penger til det. Til tross for denne oppdagelsen, kan jeg likevel ikke motstå fristelsen til å prøve kjolen!
Utdrag
Oi, så dyrt slankepiller er! 95,50,- er jo ikke akkurat småpenger. Og nå står jeg her og må velge mellom å kjøpe dekkrem eller slankepiller.
Begge deler er jo like viktige, så hva skal jeg gjøre? Jeg tror jeg venter litt med pillene og drar heller til butikken for å kjøpe dekkrem først.
Kanskje jeg kan finne en rimelig variant på Cubus? De pleier å ha hudpleieprodukter der, så det er verdt et forsøk. Kanskje de til og med har en som koster bare fire kroner? Det er nok ganske usannsynlig, men man vet jo aldri før man prøver.
Jeg begynte å spasere mot Cubus og spurte kassedamen der om den billigste dekkremen de hadde. Kassedamen tok frem den billigste dekkremen på hyllen, som kostet 49,50,-.
Jeg innrømmet at den var litt dyr for meg akkurat nå og spurte om hun kunne gi meg en regning eller noe sånn. Men dessverre kunne hun ikke gjøre det, selv om jeg var 30 år gammel ville hun ikke ha gjort det.
Legg igjen en kommentar