Innledning
Jeg sitter og tar meg en kopp kaffe mens jeg åpner avisen min på en vanlig hverdag morgen. Men det er noe som fanger blikket mitt på side 3, der står det med store bokstaver: "Finn din indre lidenskap", og under det, er det en reklame for en spesiell type massasje.
Jeg tenker at det virker som om alt nå til dags må handle om å finne en indre gnist og oppleve seksuell nytelse.
Jeg blar videre, og det er ikke lenge før jeg finner en artikkel om en Hollywood-stjerne som har lagt ut en halvnaken selfie på Instagram, og en annen artikkel om en modell som har lansert en ny undertøyskolleksjon. Er det bare meg, eller har samfunnet blitt fullstendig sexfiksert?
Utdrag
Selv om seksualitet er en naturlig del av livet, er det ikke noe jeg liker at media bevisst spiller på. Det virker som om det bare er overskrifter som handler om sex og vold som selger aviser og genererer klikk på internett.
Det er trist å se at verden har blitt sånn. Men samtidig så har internett overlevd i begynnelsen fordi det var mange useriøse selskaper som utnyttet lovene om internett.
Selv internett, som også er en form for media, må ha sterke meninger, som voldelige videospill, sexsider og musikksider. Det virker som om alt må være ekstremt for å bli lagt merke til i dagens samfunn.
Legg igjen en kommentar