Innledning
En romantisk komedie med kjente Trond Fausa Aurvåg i hovedrollen “Tatt av kvinnen” er en norsk romantisk komedie som for første gang ble publisert i 2007. Filmen er basert på romanen med samme navn av Erlend Loe og er regissert av Petter Næss.
Hovedpersonen i filmen er jeg-personen selv, og vi følger hans oppfatninger og opplevelser gjennom hele filmen. Vi ser handlingen i nå-tid i en storby i Norge, og i søndre og midtre deler Europa.
Utdrag
I filmen møter vi jeg-personen som i rulleteksten blir omtalt som “Han” og spilt av den kjente norske skuespilleren Trond Fausa Aurvåg som mange kjenner fra blant annet komedie-seriene “Neste Sommer” og “Vikingane”.
Aurvåg går inn i rollen som en forvirret og hodestups forelsket mann strålende, og utfører rollens replikker og handlinger på en glimrende måte.
Rollen krever en skuespiller som mestrer framstillingen av varierende humør og tydelig kroppsspråk, noe jeg synes han viser han er flink til. Hovedrollens kjæreste i filmen, Marianne, er også en stor del av filmen.
Marian Saastad Ottesen som også er et kjent fjes for noen trer inn i denne rollen. Hun har spilt i blant annet “Lilyhammer” og “Elsk meg i morgen”. Hun spiller karakteren på en god måte og er flink til å tydeliggjøre vendepunktene i humøret til rollen.
I tillegg er Marian meget god til å uttrykke følelser, spesielt i hendelsene der forholdet mellom hovedrollen og Marianne viser negativ energi. Presentasjonen av handlingen av filmen er uttrykt med mye humor, noe som er naturlig i forhold til sjangeren.
Legg igjen en kommentar